טיפים לקרטרה אוסטרל

אם גם אתם מתכננים להגיע לדרך הקסומה שעוברת בפטגוניה בצ'ילה, כדאי שתקראו! אם לא מתכננים, כנ"ל!

רקע כללי:
הקרטרה אוסטרל הוגדרה מזמן כמעבר חובה למטיילים בפטגוניה, ולא סתם.
הדרך עוברת ליד אגמים ענקיים, הרים מושלגים, לגונות וכפרים קטנים ואותנטיים.
דרך שלוקחת כמה ימים טובים, אורכה בערך 1,100 ק"מ!
*כל הרעיון שלה היה לחבר בין עיירות וכפרים קטנים בדרום המדינה לשאר ה"ציביליזציה" של צ'ילה המפותחת יותר. כביש שדרך אגב, נמצא בבנייה ושיפוץ מתמיד

המסלול הרגיל עובר ב - צ'ילה צ'יקו > ריו טרנקילו > סרו קסטיז'ו > קויאהיקה > פויוהואפי > פוטלפו
באתר שלנו יש את כל המידע על מסלול זה, לכן כאן ננסה להוסיף לכם מידע פחות מוכר, שיכול מאד להיות שישדרג לכם את החוויה ! :)

1) טרמפים - יש לכם זמן? מחפשים חוויה שתישאר לכם חקוקה בראש ובלב? לכו על זה. עם זאת, יש להגיד, שזה בכלל לא קל וצריך להיות מאורגנים ומחושבים:
✅ להכין אוכל מראש - לעולם לא תדעו מתי יגיע הרכב. אבל כל עוד יש איתכם אוכל, אתם יכולים להיות רגועים. תכינו סנדוויצ'ים וכמה חטיפים מראש ליום שלם.
✅להכיר מילים בסיסיות בספרדית - גם אם נתפוצץ, הם לא ידברו אנגלית. תורידו google translate ואז ספרדית במצב offline ותסתדרו מעולה.
✅הצטיידו באוהל ושק"ש - נכון, זה לא חובה. אפשר לעשות טרמפים גם בלי. אבל, כשהמקומות לצד הדרך כל כך יפים, וכל הנחלים והאגמים באזור הם מים לשתייה, יש שילוב מנצח של חווית קמפינג טובה.
✅סבלנות וגמישות - כן, בהחלט יכול לקרות מצב ש4,5,6 שעות אף רכב לא ייקח אתכם. כי מה לעשות, זה לא מתקן בלונה פארק ובסוף מדובר באנשים עובדים. תהיו מוכנים להישאר לילה נוסף במקום שנמצאים, או לקחת טרמפים גם למקומות לא נוחים/עיירות בדרך ומקסימום, להיזרק באוהל איפשהו - חוויה שלא תשכחו! אבל חבר'ה, ברוב המוחלט של המקרים, בסוף יקחו אתכם ! 

2) טרק בפארק סרו קסטיז'ו - הרבה מפספסים, אבל בעיירה הקטנטונת הזאת יש פארק לאומי גדול עם טרקים מהיפים במדינה. יש שיגידו שהלגונה בו היא הכי יפה בדרום אמריקה! למטרקים שבינכם, מומלץ מאד להגיע!

3) מסלול נוסף - הגיעו, עם הקרטרה, לאיזור המדהים של האי צ'ילואה, פוארטו מונט/ואראס, ועמק קושאמו. מהעיירה צ'איטן יש אוטובוס שמגיע עד לפוארטו מונט(אפשר גם טרמפ) ומשם יכולים להגיע לכל האזור שבעיניי  רבים אחד היפים והטובים שיש בצ'ילה!
תוכלו למצוא באתר שלנו את כל המידע על האזור!

4) הימנעו מלקחת ואן מאורגן - אז נכון, זה יקצר לכם זמן ותגידו שהייתם בקרטרה אוסטרל. אבל, מניסיון רב של אחרים, להיות תלוי בקצב של לפעמים יותר מ-10 אנשים או אפילו 20, זה משהו שאתם מאחלים לעצמכם כשתהיו מבוגרים שעוצרים להם בחנויות מזכרות. לא רוצים טרמפים? תשכירו רכב! תסעו לאיפה שבא לכם, מתי שבא לכם. תחוו את זה מזווית העין שלכם ולא של נהג שבא לעשות עליכם קופון.

4) לחקור לבדוק ולהעמיק - הקרטרה אוסטרל אורכת כאמור 1,100 ק"מ, אבל מתוך זה רוב המטיילים הישראלים עוברים רק ב600 ק"מ! (צ'ילה צ'יקו - פוטלפו). חבר'ה, מאד מומלץ לא לקחת כמובן מאליו שום דרך שכבר עברו בה ושום תמונה שכבר הצטלמו איתה. תבדקו טוב את המקומות שאתם נמצאים בהם ויכולים להגיע אליהם, כי היבשת הזאת גדולה וטובה מדי בשביל שנלך כולנו באותו שביל.

תהנו מאחת הדרכים היפות ביבשת!