צ'ק ליסט לפני הטיול הגדול

מתכננים לנסוע לטיול הגדול? לא יודעים איך להתחיל?!
יש אינסוף שאלות ותהיות לפני המסע הזה. אך יש כמה נקודות שחשוב לבצע ולהתעסק בהן לפני הכל!
מומלץ מאד לעבור על הרשימה הבאה ולוודא שהפינות סגורות. מעבר לכך, אין שום סיבה לחשוש. הכל יבוא בטבעי, בזרימה! 

1) כרטיס טיסה – דבר ראשון שצריך לסגור! וכמה שיותר מוקדם. ככל שמתקרבים לעונה, המטוסים מתמלאים והמחירים עולים. גם אם לא סגורים על תאריך ספציפי, ניתן לרכוש כרטיס עם שינוי תאריכים בחינם ומקסימום לדחות במעט את תאריך ההמראה. לגבי תאריך חזרה, מומלץ לסגור הכי הרבה זמן שאתם יכולים, ואם צריך, אז לקצר!

*לגבי יעד נחיתה, שמטריד לא מעט אנשים, צריך לחשוב – עם מה בא לי להתחיל? איזה סגנון? לקרוא קצת על כמה מדינות, אל מול מזג אוויר ועונות מומלצות, ולהחליט. אין צורך תמיד להתקבע לאיפה שכולם נוסעים ומתחילים, וגם איפה שכולם מסיימים. אל תקחו שום דבר כמובן מאליו.

2) חיסונים – יש תאריך טיסה? יופי! רוצו להתחסן. לקראת עונת הנסיעות, מרפאות המטיילים מתמלאות וקשה יותר לקבוע תורים. אין מה להתעכב עם הסעיף הזה. שימו לב❤, כדאי לעשות חיסון נגד כלבת, מה שלוקח בערך חודש בכמה פעימות. לכן, השתדלו לקבוע תור לחיסון לפחות חודש וחצי לפני הנסיעה.

3) קניות – בדרך כלל, מהלחץ והערפל סביב הטיול, אנשים ממהרים לקנות אינספור דברים שלא תמיד יש בהם צורך. אלו כמה דברים ששווה להגיע איתם ליבשת:

✅נעלי טיולים לא פחות ממעולות – לבדוק כמה דגמים של חברות טובות כמו אסולו או מרל, ולבדוק מה נוח. מה שנוח לאחד לאו דווקא נוח לאחר, לכן מומלץ פשוט למדוד!
✅מוצ'ילה (מי שמעדיף על מזוודה) – לא כדאי לחסוך בזה. רצוי מאד להביא מוצ'ילה נוחה, נסגרת כמו שצריך, קליפסים חזקים וסיכוי נמוך לבלאי. גם אם חבר מביא בחינם, לא שווה לקחת אם היא בלויה.
✅מצלמה טובה – נכון, לא מתאים לכל אחד. אבל, אם אתם חבר'ה אחראיים, זה בהחלט שווה את זה. זו היסחבות לא תמיד נעימה ללא ספק, אך יש מקומות שמצלמה פשוטה של פלאפון פשוט לא יכולה לתפוס, והמזכרות הכי טובות מהטיול הן, איך לא, התמונות עצמן.
✅ביגוד חם - במיוחד למי שמגיע למקומות הקרים כמו אושוואיה , שווה להגיע עם מעיל טוב, אפילו 2 שכבות עם פליז בפנים ומעיל גשם ורוח מבחוץ(לאו דווקא סופטשל). בנוסף, גרביים חולצה ומכנס טרמי, לצד מכנסי מטיילים טובים (שניתן לחלק ל-2 למצב חורפי או קיצי).
✅תרופות וכדורים – הרפואה לא 100% במדינות אלו, בלשון המעטה. לכן מומלץ להגיע עם כדורים ותרופות מהארץ. כנ"ל לגבי כדורי גבהים. מומלץ מאד ליצור קשר עם מטיילים שחזרו עם כדורים כמו מלרון, ולרכוש מהם במחיר מוזל בגלל מחירם הגבוה בבתי המרקחת.
✅בנוסף, מומלץ להביא – מנעולים (עם נעילה פשוטה), שקיות אטומות למים, כיסוי גשם למוצ'ילה, יומן ועט (לכתיבת יומן מסע), אוכל אהוב (במבה, קפה שחור, שקדי מרק... אתם תופתעו כמה זה יחסר לכם)

4) סימון אירועים / קרנבלים / פסטיבלים בלוח שנה – מעבר לקרנבל בברזיל, קורים לא מעט אירועים ביבשת לאורך כל השנה – משחקי כדורגל גדולים, פסטיבלי מוזיקה (לולה-פלוזה לדוגמא), הופעות ועוד. חיפוש קצר בגוגל יקפיץ לכם את כל האירועים האלו.

5) לסגור הוסטל לשני לילות ראשונים – כדאי וחשוב מאד כשמגיעים ליבשת להגיע למקום שכבר סגרתם מראש ולא להיתקע עם זה. עם הזמן, אתם לא תצטרכו לקבוע כמעט שום דבר מראש, אך להתחלה ולנחיתה הרכה, אין ספק שכתובת מוזמנת מראש תעזור לכם.

חשוב - אפשר להוריד פאניקה. זה הדבר הכי טוב שיקרה לכם , תהנו גם מהציפייה במקום להילחץ :)