סידורים והכנות

חיסונים
נסיעה לטובת מדינות דרום ומרכז אמריקה דורשות מספר חיסונים.
יש להיוועץ עם רופא משפחה או רופא במרפאות מטיילים על החיסונים הנדרשים.

• טווחי זמנים - חיסונים אלו עלולים לקחת זמן. ישנם חיסונים בעלי מספר שלבים ובניהם ישנו זמן המתנה [כגון חיסון הכלבת]. מומלץ לקבוע תור לייעוץ וחיסונים כחודשיים לפני הטיסה.

• זמינות תורים - ישנן מרפאות מטיילים עמוסות יותר - בהן צפויים תורים וזמן המתנה ארוך. שווה לבדוק עם מרפאות שונות ברחבי הארץ.

• תשלום - החיסונים ההלו יקרים מאוד ויכולים להגיע עד כ1,000 ש'ח. מומלץ לבדוק על מרפאות מטיילים שהקופת חולים שלכם עובדת עמה בשיתוף על מנת למזער הוצאות. דרך קופת חולים עלות חיסון הינה בסביבות ה-50 ש'ח.

• פנקס חיסונים - הביאו עמכם פנקס חיסונים למרפאה לתעד על מנת לדעת באילו חוסנתם לפני כן ולתעד את החיסונים החדשים. כמו כן, צלמו אותו ושימרו במייל למהלך הטיול.

כרטיס לטלפון ושיחות לחו'ל
• סים בינלאומי - ישנן לא מעט חברות אשר ינסו למכור לכם סים בינלאומי. במקרים רבים, הסים נוח ואפקטיבי. חברות רבות מציעות הטענת סים, או חבילות חו'ל לא רעות כלל. אך לרוב, אינן משתלמות כמו סים מקומי במדינה בה תשהו.

• תקשורת על בסיס אינטרנט אלחוטי - כך או כך, לפני שאתם ממהרים לפתוח קווים ולשפוך כספים - זכרו כי כמעט בכל מקום תוכלו למצוא וויפי. דרך חיבור האינטרנט האלחוטי, תוכלו לנהל שיחות בחינם דרך WhatsApp או דרך Viber, או כל תוכנה אחרת.

אשראי בינלאומי
טרם צאתכם לחו'ל, אל תשכחו לעשות כרטיסי אשראי בינלאומיים או לוודא שיש לכם אחד כזה.
הכרטיסים הפופולריים ביותר ביבשת הנם Visa ומאסטרקארד. כרטיסים אלו מתקבלים כמעט בכל מקום וניתן למשוך ממרבית הכספומטים [מלבד בורמה, אליה צריך להגיע עם דולרים להחלפה].

• מומלץ - להוציא שניים, למקרה שהאחד נגנב [יש לשמור בנפרד], או סתם נשרט ונשבר.

• ייפוי כוח - שווה לפתוח ייפוי כוח לאחד ההורים או אדם קרוב, במידה ותירצו לבצע פעולות שונות או במקרה של גניבה - יהיה אדם מורשה בארץ, אשר יוכל להתעסק בהכל.

ביטוח לאומי
ללא ספק אחת ההתעסקויות הכי מעצבנות לקראת הטיול.

• רקע - במידה והפסקתם לעבוד והנכם שוהים בחו'ל - עדיין עליכם לשלם ביטוח לאומי. יש להסדיר את התשלום מראש [בין אם מדובר בתשלום דואר או הורדת קבע]. אם לא תעשו כן - כאשר תחזרו לארץ תופתעו לגלות חשבון גדול וקנסות מצטברים.

• במידה ולא הספקתם להסדיר תשלום קבע - לאחר החזרה לארץ, תוכלו לגשת לסניף ביטוח לאומי האחראי עליכם, להוכיח כי שהיתם בחו'ל ולבטל את הקנסות.

• שימו לב - היות ומדובר בגוף בירוקרטי ולא מתחשב בהרבה פרטים ספציפיים, אנו ממליצים לא להסתמך על כך ולהסדיר הכל מראש.

לימודי ספרדית
אמנם, תוכלו להסתדר גם ללא ידע בשפה הספרדית, אך אין ספק כי מספר שיעורים או תרגול עצמי – ישפרו פלאים את התקשורת במהלך הטיול.

היות וביבשת לא דוברים אנגלית כמעט בשום מקום, לא תהיה ברירה אלא להשתמש בתנועות ידיים וספרדית שבורה. למידה בסיסית של השפה, עשויה להקל עליכם בסגירת טיולים, מיקוח, הבנה בסיסית של המתרחש וכמובן תקשורת עם המקומיים.

תוכלו לרכוש בארץ ספרים קלילים ללימוד עצמי, לצפות בטלנובלות וסדרות שונות בספרדית [בהחלט עוזר! ] או למשקיעים מבניכם – שיעורים פרטיים או קורס ספרדית.
מי שמגיע ליבשת ורוצה ללמוד – יכול. כמעט בכל עיר תיירותית, תוכלו למצוא מרכז ללימוד ספרדית.